Uzdrowisko Dąbki

Pięknie położona miejscowość nadmorska, pomiędzy morzem Bałtyckim, a jeziorem Bukowo na Pomorzu środkowym. Głównym atutem Dąbek jest szeroka, piaszczysta plaża oraz szeroki pas wydmowy porośnięty lasem. Ponadto, Dąbki posiadają szeroką i tanią infrastrukturę turystyczną, co w połączeniu w swoistym mikroklimatem czyni Dąbki unikalnym miejscem. Liczne szlaki rowerowe i piesze pozwalają na planowanie wycieczek do kanału łączącego morze Bałtyckie z jeziorem Bukowo, do Darłowa, Darłówka czy Bobolina. Kolejnym atutem wskazującym na wybór Dąbek na wakacje jest jedyne w Polsce połączenie złóż naturalnego torfu z mikroklimatem mierzei Dąbkowickiej. Podczas wilgotnej i lekko wietrznej pogody złoża naturalnego torfu parują, następnie mieszają się w powietrzu z bryzą znad morza Bałtyckiego, co w konsekwencji powoduje powstanie unikalnego mikroklimatu bogatego w mikroelementy. Z tego właśnie powodu baza noclegowa Dąbek ciągle się rozwija, nie urbanizując terenów bogatych w torf, ponieważ bardzo kosztowne jest ich zagospodarowanie. Baza noclegowa m. Dąbki to głównie domki letniskowe, kwatery prywatne, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, sanatoria, bungalowy, pola namiotowe i kampingowe. Tanie noclegi nad morzem w Dąbkach determinuje głównie odległość do morza, cena za nocleg wzrasta wraz z odległością do plaży morza Bałtyckiego. Często zatem pojawiają się więc nieprawdziwe informacje dot. Położenia pensjonatu czy domków letniskowych, a tłumaczenie na miejscu nie zmienia faktu, że już i tak jesteśmy związani zaliczką lub brakiem alternatywy z miejscem noclegowym do którego trafiliśmy. Uzdrowisko Dąbki stanowi bardzo ciekawą alternatywę na wczasy dla całej rodziny, wakacje nad morzem czy wypoczynek dla zatłoczonych kurortów nadmorskich.

Położenie i atuty

Dąbki mają status uzdrowiska, położone są w województwie zachodniopomorskim, w powiecie Sławieńskim, w sąsiedztwie miejscowości: Darłowo, Darłówko, Bobolin, Łazy, Mielno, Mielenko, Gąski, Kołobrzeg. Jest to rewelacyjne miejsce na wypoczynek dla osób nie przepadających za zatłoczonymi kurortami. Plaża jest niezwykle piękna, szeroka z czystym, drobnym i jasnym piaskiem, idealnie nadaje się do kąpieli słonecznych jak, i morskich. Długość plaży w okolicy Dąbek mierzona do kanału do Bobolina wynosi 7 km, co w rezultacie daje niesamowitą przestrzeń, zatłoczona plaża nie dotyczy w ogóle Dąbek. Wystarczy przejść lub dojechać rowerem, samochodem w kierunku kanału Dąbek łączącego jezioro Bukowe z morzem Batyckim. Turyści będący fanami sportów wodnych na pewno będą zadowoleni z panujących tu standardów i cen . Bogata oferta Dąbek w zakresie sportów wodnych tj. wind surfing, żeglarstwo, kajaki, rowery wodne, kitesurfing pozwala tanio spróbować lub doskonalić wybraną pasję. Dodatkowo jezioro Bukowe charakteryzuje się niewielką głębokością, średnio 1,5m co czyni je wyjątkowo bezpiecznym i wyjątkowym do nauki wybranej dyscypliny. Ponadto, Dąbki posiadają szeroką i tanią ofertę gastronomiczną, wiele wypożyczani rowerów, gokartów, skuterów, łodzi, kajaków pozwala łatwo znaleźć alternatywę dla plażowania.

Baza noclegowa m. Dąbki

Baza wypoczynkowa Dąbek ciągle się poszerza i ewoluuje, dzięki czemu mają Państwo duży wybór miejsc na noclegi w Dąbki takich jak hotele Dąbki, pensjonaty Dąbki, domki letniskowe Dąbki. Rosnący standard usług noclegowych oraz wymagania klientów powodują powstanie procesu tzw. zdrowej konkurencji. Dzięki Internetowi w łatwy i szybki sposób możemy porównać oferty, konsultować je w oparciu o opinie innych wczasowiczów, a także dokładnie przyjrzeć się zdjęciom wybranego ośrodka, pensjonatu czy domkom letniskowym. Podczas wyboru miejsc noclegowych na wczasy z rodziną należy przede wszystkim sprawdzić położenie ośrodka względem plaży i centrum, wielkość pokoi, domku letniskowego lub apartamentu, co dokładnie jest wliczone w cenę, a co podlega dodatkowej opłacie. Istotne jest również wyposażenie pokoju oraz ilość pokoi lub domków letniskowych w ośrodku, ponieważ wpłynie to z całą pewnością na jakość naszego wypoczynku. Baza noclegowa Dąbek jest szeroką ofertą noclegową i na pewno każdy wczasowicz znajdzie interesujące miejsce na nocleg w Dąbkach. Opierając poszukiwania pensjonatu, ośrodka, domku letniskowego na zmiennych tj. cena, odległość do morza, centrum i wspomnianym wcześniej wyposażeniu pokoi, należy również pamiętać o ilości oraz dostępności atrakcji oferowanych przez ośrodek dla swoich gości. Standardem jest parking na terenie obiektu, plac zabaw dla dzieci, grill lub palenisko. Niektóre ośrodki proponują ponadto boisko do siatkówki, badmintona lub koszykówki, miejsce spotkań dla większej ilości gości, monitoring terenu ośrodka, dostępność dodatkowego sprzątania, wymiany pościeli, prasowania, internetu, telewizji, oczywiście w założeniu, że wymienione usługi znajdują się w cenie pobytu w Dąbkach.

Okolica Dąbek

Alternatywą dla wypoczynku w domku letniskowym będzie wybór pieszych i rowerowych wycieczek, podczas których będą mieli wczasowicze okazję lepiej poznać okolicę. Bogata baza wypożyczalni rowerów, gokartów, skuterów oraz rodzinnych pojazdów pedałowych pozwoli swobodnie przemieszczać się po mierzei Dąbkowickiej razem dziećmi. Decydując się na nocleg Dąbki w domki letniskowe Dąbki, apartamenty Dąbki, domki Dąbki, nie można skorzystać z bogatej oferty miejsc wartych zobaczenia. Oprócz standardowej bazy obiektów historycznych które przedstawione są poniżej, w Dąbkach istnieje wiele miejsc wartych zobaczenia. Pierwszym z nich jest malownicze połączenie jeziora Bukowego z morzem Bałtyckim. Czysta woda, szeroka plaża, dzika roślinność czynią to miejsce wyjątkowym. Okolica samego jeziora Bukowo w Dąbkach jest niezurbanizowana, jezioro jest pełne ryb, dzikich zboczy, pięknych zatoczek oraz cudownej roślinności. W miejscu połączenia kanału z morzem są ponad stuletnie falochrony, wysokie zbocze wydmowe oraz niewiarygodnie piaszczysta plaża co w połączeniu tworzy nieporównywalny krajobraz. Do kanału w Dąbkach prowadzi malownicza droga położona w szerokim pasie wydmowym, z licznymi szlakami rowerowymi i pieszymi, pozbawiona zupełnie zabudowań i innych śladów ingerencji człowieka. Wzdłuż przedkładanego szlaku rozciąga się dzika plaża, która stanowi piękne miejsce na wypoczynek z rodziną. Plażowanie nad morzem w Dąbkach jest oczywiście możliwe na całej długości siedmiokilometrowej plaży, przy centrum jest ona bardziej zaludniona, nie jest to jednakże porównywalne z innymi kurortami tj. Darłowo, Darłówko, Mielno, Kołobrzeg, Gąski czy Łazy, gdzie znacznie krótsza w obrębie miejscowości plaża generuje tłok. Miejscem szczególnie nieprzyjaznym wypoczynkowi rodzinnemu na plaży są plaże nad polskim morzem które są kamieniste. Od Darłowa w kierunku wschodnim znacznie zwiększa się ilość zakamienienia plaży, natomiast od Mielna w kierunku zachodnim występuje naturalne skrócenie plaży, co w konsekwencji ma wpływ na jakość wypoczynku całej rodziny. Przecież plażowanie nad morzem jest głównym celem naszego pobytu w Dąbkach.

Pomysł na deszczowe dni

Polskie morze, a właściwie wczasy nad Bałtykiem charakteryzuje zmienność pogody. Wybierając nocleg w m. Dąbki na wypoczynek z rodziną należy również przygotować się na dni, podczas których może nas zaskoczyć pogoda. Pierwszą propozycję jest wizyta na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Interesującym jest fakt, iż zamek ten jest jedynym nadmorskim, gotyckim zamkiem w Polsce. Interesującą budowlą jest też Kościół św. Gertrudy w Darłowie, został wybudowany w XV wieku. W ramach rodzinnej wizyty w Darłowie można świetnie spędzić czas z rodziną w parku wodnym Jan z różnorodną ofertą basenów, zjeżdżalni, atrakcji wodnych. Samo Darłowo i Darłówko są również warte zobaczenia, głównie ze względu na rozmaitą ofertę handlową. Jeżeli jesteśmy pasjonatami wędkarstwa to z pewnością warto zabrać sprzęt i skorzystać z bogatej oferty portu Darłowo w zakresie komercyjnych połowów na Bałtyku lub wybrać się na jezioro Bukowo. Bogate w różnorodne gatunki ryb tj. wędrowna sieja, szczupak, leszcz, łosoś, sandacz, troć, okoń. Bez żadnego problemu tanio można wypożyczyć łódkę lub łowić z brzegu. Wędkarzom którzy zatrzymali się w Dąbki domki, Dąbki pensjonaty, Dąbki pokoje lub Dąbki domki letniskowe zapewne przydatna będzie informacja o konieczności wykupienia pozwolenia na połów z łódki które można nabyć na lokalnej poczcie. W pobliskiej miejscowości Bobolin zlokalizowana jest stadnina koni w której tanio można wykupić różnorodne opcje przejażdżki konnej, z możliwością wycieczki po plaży łącznie. Ponadto w Bobolinie można natknąć się na obiekty będące spadkiem po II wojnie światowej, obiektami takimi są np. bunkry znajdujące się na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej, dla fanów militariów przydatna będzie również informacja o odbywającym się latem zlocie militarnym w Darłowie, w ramach którego przez trzy dni odbywają się liczne koncerty, pokazy i degustacje. Jeżeli atrakcji w Dąbkach będzie dla Państwa za mało to wystarczy odwiedzić pobliskie miejscowości: Łazy w której organizowanych jest kino letnie czy zawody pływackie na morzu, Koszalin największa miejscowość w pobliżu Dąbek z bogatą ofertą turystyczną i licznymi galeriami, Darłowo z parkiem wodnym i pięknym deptakiem, Darłówko z ciekawą promenadą i portem.

Podsumowanie

Powietrze i wspominany mikroklimat w Dąbkach rewelacyjnie wpływa na zdrowie, dlatego poleca się przyjazd do tej miejscowości osobom cierpiącym głownie na schorzenia górnych dróg oddechowych. Istotnym jest oczywiście wybór miejsca noclegu, ponieważ najlepsze efekty leczenia można uzyskać w miejscu noclegowym, pensjonacie, domkach letniskowych czy ośrodku położonym w Dąbkach pomiędzy złożami torfu, a morzem. Powoduje to powstanie opisanego powyżej zjawiska powstawania niepowtarzalnego składu powietrza, którym oddychamy wypoczywając w domku, na tarasie, jedząc kolację czy oglądając zachód słońca, ale musimy przebywać blisko morza. Wczasowicze którzy będą chcieli skorzystać z naturalnych dobrodziejstw takich jak borowina i jod zawarty w powietrzu mogą wybrać nocleg w wielu wymienionych możliwościach, w tym z ofertą Spa, Wellness, zabiegami, masażami, treningami, zorganizowaną formą chodzenia lub biegania po plaży i innymi formami rekreacji ruchowej. Zatem warto sprawdzić dokładnie przed wyjazdem ośrodek do którego się wybieramy, położenie pensjonatu, faktyczną odległość do morza, odległość do centrum Dąbek, a potem pozostaje już tylko spędzanie przyjemnego urlopu z rodziną. Podsumowując, uzdrowisko Dąbki, oferuje noclegi spełniające Państwa oczekiwania, jedyne w swoim rodzaju powietrze, szeroką plażę, bogatą ofertę gastronomiczną i rozrywkową. Ponadto, Dąbki położone są w sąsiedztwie miejscowości: Darłowo, Darłówko, Mielno, Łazy, Koszalin, ale charakteryzują się znacznie niższymi cenami, co bezpośrednio przekłada się na cudowny wypoczynek rodziny w Dąbkach, czy rodzinne wczasy nad morzem. Głównie z powodu wspomnianego klimatu i naprawdę dobrej pogody.

Jak znaleźć dobre miejsce

Poszukiwania noclegu w Dąbkach, atrakcji w okolicy, pomysłów na deszczowe dni czy też lokalnych atrakcji z całą pewnością powinniśmy rozpocząć od Google lub innej wyszukiwarki internetowej. Dostępne w wielu miejscach darmowe łącze z internetem poprzez wifi pozwala wczasowiczom szybko i trafnie szukać pożądanych informacji oraz co jest równie istotne weryfikować je w oparciu o komentarze, zdjęcia, opinie, fotorealcje, portale społecznościowe tj. facebook, Google+, nasza klasa, twister, badoo, blip i inne. Wyszukiwanie noclegu możemy wykonać poprzez wpisanie poniżej prezentowanych słów: tani nocleg Dąbki, Dąbki domki tanio, Dąbki domki typu apartament, Dąbki wczasy, domki letniskowe nad morzem, pokoje w Dąbkach, domki Dąbki, wczasy Dąbki, Dąbki opinie. Oczywiście po wpisaniu odpowiedniego hasła w wyszukiwarkę nie zawsze dostaniemy to czego szukamy, co wynika z wielu przyczyn, dlatego można rozwinąć hasła wpisywane lub tworzyć je w postaci zdań. Poniżej przedstawiamy propozycje takiego rozwiązania: noclegi w Dąbkach, domki letniskowe Dąbki przy morzu, Dąbki tanie noclegi blisko morza, chatki przyjazne dzieciom, ośrodki przyjazne dzieciom Dąbki, Dąbki Uzdrowisko noclegi, nocleg Dąbki. Pozostaje jeszcze ostatnia rzadko jednak stosowana opcja polegająca na wpisywaniu całych zdań jak na przykład: domki nad morzem to tanie rozwiązanie na rodzinne i szczęśliwe wczasy nad morzem i wypoczynek przy samym Bałtyku. Drugie rozwiązanie wpiszmy wspaniały ośrodek w Dąbkach z zapleczem rodzinnym, tanimi noclegami, przyjazny dzieciom, miłą obsługą oparty o domki letniskowe. Przytoczony wpis poprowadzi nas najprawdopodobniej do opinii pisanych przez innych wczasowiczów i turystów gdzie poprzez wyszukiwanie interesujących nas zwrotów odnajdziemy opinię spełniającą nasze oczekiwania. Można też poszerzyć zakres poszukiwań jeśli nie jesteśmy do końca zdecydowani. Wykorzystajmy np. zdanie domki letniskowe Dąbki dla rodzin z dziećmi, nocleg blisko morza w Dąbkach, dobry pensjonat Dąbki. Planując wczasy nad morzem, każdy z nas obiera inne kryteria wyboru miejsca noclegowego, dopiero później na miejscu szukamy gdzie zjeść, gdzie wypić kawę, zjeść lody i pójść na zakupy. Po dojechaniu do miejsca noclegu często zaskakują nas różnice pomiędzy zdjęciami z Internetu a rzeczywistością, pokój czy domek letniskowy jest mniejszy, inaczej wyposażony, parking płatny, a do morza zamiast 100 m jest kilometr. I takie jest przesłanie niniejszego artykułu , pozwolimy wczasowiczom pisać i oceniać w Internecie i sami to róbmy, żeby następni nie ponawiali naszych błędów i złych wyborów. Podobna sytuacja ma miejsce podczas szukania wyżywienia, planowania dnia urlopu czy wyboru placu zabaw dla dzieci. Prosty i krótkie komentarze oraz pozycjonowanie ośrodków i lokali gastronomicznych z najlepszymi opiniami pozwoli łatwo i szybko trafić w dobre miejsce. Dobre czasami znaczy tanie, czasami znaczy wygodne, dobrze zlokalizowane, wyposażone, każdy ma inne preferencje i sam dokona wyboru w oparciu o posty wczasowiczów Dąbek, czyli o nasze. Zatem opinie wyselekcjonują obiekty noclegowe np. domki letniskowe w Dąbkach, pensjonaty w Dąbkach, ośrodki wypoczynkowe w Dąbkach, Dąbki miejscowość poprzez opinie wczasowiczów, które pozwolą na wybór wczasów nad morzem w miejscu najbardziej odpowiadającym Państwa preferencjom. Podobny algorytm działania funkcjonuje dla lodziarni, barów, restauracji, kawiarni oraz sklepów spożywczych w Dąbkach, Bobolinie i Darłowie, co przełoży się bezpośrednio na trafny wybór miejsca na obiad czy zakupy dla całej rodziny. Najważniejsze w niniejszej informacji to ośrodki przyjazne dzieciom. Wczasy z dziećmi szczególnie są narażone na niebezpieczeństwo związane z brakiem odpowiedniego zaplecza sanitarnego, czy wyposażenia ośrodka. Korzystając z naszego rad, z całą pewnością zdobędą Państwo rzetelną wiedzę dotyczącą wczasów z dziećmi, wypoczynku rodzinnego oraz dostępnych form rekreacji zorganizowanej i indywidualnej w Dąbkach. Bezpośrednio wiąże się z tym również możliwość wyboru miejsc wypożyczenia rowerów, gokartów, skuterów, rowerów rodzinnych, sprzętu plażowego i innych udogodnień na wczasach w Dąbkach. Innymi słowy, poświęcając klika minut w internecie bez problemu znajdziemy najlepsze w naszej własnej subiektywnej opinii opartej o posty wczasowiczów domki letniskowe, pensjonat, pokoje, kwatery, restaurację, bar, pub, lodziarnie, wypożyczalnie sprzętu, sklep, parking, a nawet miejsce na plaży, czy inne miejsce warte odwiedzenia.

Dodatkowe informacje

Kompleks domków letniskowych Na Fali przygotował dla gości ofertę pozwalającą na zapewnienie przyjemnego wypoczynku w przypadku niepogody. W pierwszej kolejności Ośrodek posiada sieć wi-fi z darmowym i szybkim dostępem do internetu. Bezpieczne i nielimitowane połączenie pozwala korzystać swobodnie z sieci Internet 24h/dobę. Domki letniskowe są wyposażone również w dekodery telewizji cyfrowej DVB-T pozwalające na podłączenie nośnika USB i bezpośrednie odtwarzanie plików multimedialnych na telewizorze w apartamencie. Oferowana liczba dostępnych kanałów telewizyjnych obejmuje pakiet 17 programów cyfrowych, na życzenie gości kanały dla dzieci, pakiety Canal+ i Discovery oraz kanały tematyczne. Dodatkowo, obsługa pensjonatu w zależności od zgłoszonych preferencji przez naszych gości, przygotowuje indywidualną ofertę wycieczek fakultatywnych zawierających oferty lokalnych przedsiębiorców np. rejsy wycieczkowe, rejsy połowowe, wypożyczenie łodzi, kajaków, łódki, rowerów wodnych, zwiedzanie Darłowa, Darłówka, Koszalina, przygotowanie listy obiektów rekreacyjnych w okolicy (Aquapark, Gokard Center, tory offroad, tramwaje wodne, wypożyczalnie rowerów rodzinnych, festyny, zwiedzanie miejscowości wypoczynkowych Darłowo, Darłówko, Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Łazy, Mielno, Unieście, Gąski, Kołobrzeg, Ustka ).

Bezpieczeństwo

Domki letniskowe nad morzem Na Fali Dąbki, to specjalnie przygotowany pod kątem bezpiecznego wypoczynku pensjonat. Teren Ośrodka jest ogrodzony i całodobowo monitorowany. Monitoring obejmuje cały teren ośrodka, a dodatkowo podgląd z kamer skierowanych na place zabaw jest dostępny w każdym domku letniskowym na pierwszych kanałach. Do każdego domku letniskowego jest przydzielone miejsce parkingowe na terenie obiektu, parking jest monitorowany i dozorowany. Miejsca są przypisane dla danego apartamentu i nie są w przypadku wyjazdu gości zajmowane przez inne samochody. Domki nie posiadają schodów, tarasy są usytuowane 10 cm nad poziomem gruntu, drzwi wejściowe posiadają odpowiednie zabezpieczenie pod kątem dzieci. Ponadto ich dyslokacja zapewnia pełen komfort wszystkim naszym gościom oraz dostęp do słońca przez cały dzień. Teren obiektu w 90% pokrywa trawa, ścieżki komunikacyjne zostały wykonane z gładko ciętych kamieni bez ostrych krawędzi, pozostawiając jak największą ilość terenu zielonego. W przypadku zaistnienia potrzeby pomocy medycznej, obsługa Ośrodka skieruje Państwa do odpowiedniej placówki medycznej zapewniając w razie konieczności transport i opiekę lekarza. Ponadto, pensjonat jest chroniony przez firmę Szabel, a zainstalowany system monitoringu jest na stałe połączony z centralą firmy ochroniarskiej. Niewielka odległość do plaży, zielony teren, bezpieczeństwo oraz rozrywka na dni niepogody powoduje, że Państwa urlop będzie z całą pewnością udany.

Dlaczego Domki Na Fali w Dąbkach?

Wybierając wymarzone miejsce na wypoczynek często kierujemy się różnymi przesłankami, oczywiście najczęściej jest to polecenie od znajomych, nasze własne doświadczenia, odległość od morza, standard wyposażenia, wielkość ośrodka i miejscowości. Najczęściej jednak wybór jest mocno indywidualną sprawą, którą determinują rozmaite warunki. Jednakże oprawa zdjęciowa i strona internetowa Ośrodka stanowią największą bazę informacji jaką dostajemy o wybranym miejscu. Dlatego Ośrodek Na Fali w Dąbkach posiada wyłącznie zdjęcia i informacje na stronie internetowej które są całkowicie zgodne z rzeczywistością i odzwierciedlają stan faktyczny wyposażenia ośrodka. Nasze domki letniskowe poza świetną lokalizacją i pięknym otoczeniem są ewenementem w skali kraju pod względem innowacyjności wyposażenia i konstrukcji. Wykwalifikowany personel jest bezproblemowo w stanie przygotować ofertę wycieczek fakultatywnych, zorganizować spotkanie przy ognisku, grillu, zapewnić pomoc lekarską, dowiedź gości z dworca PKP lub PKS oraz pomóc gościom w każdej sprawie. Dodatkowo, opinie opublikowane w internecie na forach turystycznych lub innych portalach społecznych potwierdzają jakość oferowanych usług, a systematycznie aktualizowana strona internetowa dokładnie pokazuje wyposażenie i infrastrukturę Ośrodka. Otwartość na propozycje i sugestie naszych gości powoduje że permanentnie udoskonalamy poziom oferty wypoczynkowej do oczekiwań nowych i stałych gości ośrodka Na Fali w Dąbkach. Ponadto, uczestniczymy także w targach turystycznych na terenie kraju i Europy, co również pozwala na zachowanie bieżących standardów obowiązujących w turystyce.